Post by TheFireman89 on Mar 30, 2021 9:18:21 GMT -6
BOYS
First Team
Kashie Natt, Rayville (6'2 Sr. 18 PPG)
Travis Zeno, Franklin (5'9 Sr. 21.1 PPG)
Carlos Stewart, Dunham (6'1 Sr. 32.1 PPG)
Tawasky Johnson, Port Allen (5'10 Sr. 15 PPG)
Chris Lockett, Newman (6'5 So. 19 PPG)
Second Team
Jourdain Dishman, Holy Savior Menard (6'8 Sr. 17.5 PPG)
Parker McNees, Notre Dame (6'3 Sr. 25.8 PPG)
Elijah Pete, Lafayette Christian (6'2 Sr. 16.5 PPG)
J'Michael Gray, Franklin (5'9 Jr. 22.5 PPG)
Cadillac Rhone, Many (6'2 Sr. 16.6 PPG)
Outstanding Player: Carlos Stewart, Dunham
Coach of the Year: Jonathan Pixley, Dunham
Honorable Mention
Johnny Nelson, Rapides
Car'tracus Mitchell, Rapides
Lee Posey, Oakdale
Javonte Howard, Lakeview
Canin Jefferson, Newman
Kameron Williams, Lafayette Christian
Zyquarius Cowart, Rayville
Elliot McQuillan, Port Allen
Stewart Bonnecaze, Episcopal
Trey'Dez Green, East Feliciana
Braden Keen, Doyle
Edward Allison, French Settlement
Andrew Yuratich, Doyle
GIRLS
First Team
Amari West, Rayville (5'7 Jr. 26 PPG)
Deonna Brister, Lake Arthur (5'10 Sr. 19.8 PPG)
Jada Richard, Lafayette Christian (5'7 Fr. 21.2 PPG)
Jade Brumfield, St. Thomas Aquinas (5'6 Sr. 18 PPG)
Presleigh Scott, Doyle (5'10 Sr. 22.6 PPG)
Second Team
Peyton Hines, Avoyelles Charter (5'10 Jr. 20.3 PPG)
Ja'Naiya Fisher, Lakeview (5'3 8th 20.1 PPG)
Amari Butler, Franklin (5'8 So. 17 PPG)
Elise Jones, Doyle (5'9 Sr. 19.3 PPG)
Izzy Besselman, Episcopal (6'0 Jr. 19 PPG)
Outstanding Player: Deonna Brister, Lake Arthur
Coach of the Year: Vickie Sketoe, Lake Arthur
Honorable Mention
Makenzie Joseph, Vinton
Kelly Norris, Rosepine
Timberlyn Washington, Lakeview
Jameisha Fisher, Lakeview
Samiyah Smith, Rayville
Ava Roy, Avoyelles Charter
Kali Hornsby, Lake Arthur
Monique Patterson, Lafayette Christian
Rontrinia Hawkins, Franklin
Mya Brown, St. Charles
Trinity Williams, Newman
Tomyree Thompson, St. Mary's (NO)
Jewel Jones, Episcopal
Lyric Nelson, Port Allen
First Team
Kashie Natt, Rayville (6'2 Sr. 18 PPG)
Travis Zeno, Franklin (5'9 Sr. 21.1 PPG)
Carlos Stewart, Dunham (6'1 Sr. 32.1 PPG)
Tawasky Johnson, Port Allen (5'10 Sr. 15 PPG)
Chris Lockett, Newman (6'5 So. 19 PPG)
Second Team
Jourdain Dishman, Holy Savior Menard (6'8 Sr. 17.5 PPG)
Parker McNees, Notre Dame (6'3 Sr. 25.8 PPG)
Elijah Pete, Lafayette Christian (6'2 Sr. 16.5 PPG)
J'Michael Gray, Franklin (5'9 Jr. 22.5 PPG)
Cadillac Rhone, Many (6'2 Sr. 16.6 PPG)
Outstanding Player: Carlos Stewart, Dunham
Coach of the Year: Jonathan Pixley, Dunham
Honorable Mention
Johnny Nelson, Rapides
Car'tracus Mitchell, Rapides
Lee Posey, Oakdale
Javonte Howard, Lakeview
Canin Jefferson, Newman
Kameron Williams, Lafayette Christian
Zyquarius Cowart, Rayville
Elliot McQuillan, Port Allen
Stewart Bonnecaze, Episcopal
Trey'Dez Green, East Feliciana
Braden Keen, Doyle
Edward Allison, French Settlement
Andrew Yuratich, Doyle
GIRLS
First Team
Amari West, Rayville (5'7 Jr. 26 PPG)
Deonna Brister, Lake Arthur (5'10 Sr. 19.8 PPG)
Jada Richard, Lafayette Christian (5'7 Fr. 21.2 PPG)
Jade Brumfield, St. Thomas Aquinas (5'6 Sr. 18 PPG)
Presleigh Scott, Doyle (5'10 Sr. 22.6 PPG)
Second Team
Peyton Hines, Avoyelles Charter (5'10 Jr. 20.3 PPG)
Ja'Naiya Fisher, Lakeview (5'3 8th 20.1 PPG)
Amari Butler, Franklin (5'8 So. 17 PPG)
Elise Jones, Doyle (5'9 Sr. 19.3 PPG)
Izzy Besselman, Episcopal (6'0 Jr. 19 PPG)
Outstanding Player: Deonna Brister, Lake Arthur
Coach of the Year: Vickie Sketoe, Lake Arthur
Honorable Mention
Makenzie Joseph, Vinton
Kelly Norris, Rosepine
Timberlyn Washington, Lakeview
Jameisha Fisher, Lakeview
Samiyah Smith, Rayville
Ava Roy, Avoyelles Charter
Kali Hornsby, Lake Arthur
Monique Patterson, Lafayette Christian
Rontrinia Hawkins, Franklin
Mya Brown, St. Charles
Trinity Williams, Newman
Tomyree Thompson, St. Mary's (NO)
Jewel Jones, Episcopal
Lyric Nelson, Port Allen