Post by TheFireman89 on May 6, 2022 20:46:08 GMT -6
Team Results
1. Gibsland-Coleman (98)
2. Reeves (85)
3. Hornbeck (72)
4. Hackberry (52)
5. Simpson (43)
6. Summerfield (36)
7. Family Christian (30)
8. First Baptist Christian (26)
9. Starks (21)
T10. Phoenix (17)
T10. Epps (17)
12. Evans (16)
13. Hicks (14)
14. Pleasant Hill (10)
15. South Cameron (8)
T16. Johnson Bayou (4)
T16. Louisiana School for the Deaf (4)
18. Kilbourne (2)
Discus
1. Cali Wedgeworth, Hornbeck (93-10)
2. Aessiah Herrington, Epps (89-09)
3. Danzey Forehand, Hornbeck (86-00)
High Jump
1. Reagan Clutter, Simpson (4-10.00)
2. Jordan Allen, Gibsland-Coleman (4-08.00)
3. Blaine Picou, Hackberry (4-06.00)
Javelin
1. Angelle Delcambre, Hackberry (113-04)
2. Reagan Veronie, South Cameron (110-04)
3. Faith Cauthron, Reeves (96-02)
Long Jump
1. Ke'Honesty Williams, Gibsland-Coleman (17-00.75)
2. Reagan Clutter, Simpson (15-11.00)
3. Aniya Graham, Phoenix (15-06.75)
Pole Vault
1. Ramsie Racca, Hackberry (6-06.00)
2. Maddison Ford, Reeves (6-00.00)
3. Kyndal Gill, Reeves (5-06.00)
Shot Put
1. Faith Cauthron, Reeves (29-07.50)
2. Aessiah Herrington, Epps (29-03.75)
3. Hannah Mitchell, Hornbeck (29-02.50)
Triple Jump
1. Samora Sampson, Gibsland-Coleman (35-03.00)
2. Baleigh Haulcy, Gibsland-Coleman (32-09.00)
3. Olivia Edwards, Simpson (32-06.25)
4x100m Relay
1. Gibsland-Coleman (53.79)
2. Phoenix (54.75)
3. Family Christian (53.79)
4x200m Relay
1. Summerfield (1:53.83)
2. Pleasant Hill (1:59.49)
3. Reeves (1:59.51)
4x400m Relay
1. Hornbeck (4:42.65)
2. Reeves (4:45.49)
3. Starks (4:46.84)
1600m Run
1. Dakota Miller, Simpson (5:51.11)
2. Peyton Moschell, First Baptist Christian (6:05.13)
3. Reese Jeane, Evans (6:16.06)
100m Hurdles
1. Samora Sampson, Gibsland-Coleman (16.97)
2. Shaniya Martin, Summerfield (17.13)
3. Hazel Heffron, Starks (18.63)
800m Run
1. Hannah Dahlhoff, Hornbeck (2:34.22)
2. Sophie Bruchhaus, Reeves (2:35.80)
3. Kayleigh Park, Hornbeck (2:36.82)
400m Dash
1. Hannah Dahlhoff, Hornbeck (1:05.84)
2. Sydni Stewart, First Baptist Christian (1:06.52)
3. Hope Cauthron, Reeves (1:06.72)
300m Hurdles
1. Samora Sampson, Gibsland-Coleman (50.28)
2. Angelle Delcambre, Hackberry (53.01)
3. Jordan Allen, Gibsland-Coleman (54.19)
100m Dash
1. Ke'Honesty Williams, Gibsland-Coleman (13.09)
2. Hope Cauthron, Reeves (13.24)
3. Reese Stephens, Hicks (13.27)
200m Dash
1. Ke'Honesty Williams, Gibsland-Coleman (27.14)
2. Reese Stephens, Hicks (27.70)
3. Hope Cauthron, Reeves (28.23)
3200m Run
1. Reese Jeane, Evans (13:21.30)
2. Kayleigh Park, Hornbeck (12:21.90)
3. Sydni Boudreaux, Hackberry (13:37.70)
1. Gibsland-Coleman (98)
2. Reeves (85)
3. Hornbeck (72)
4. Hackberry (52)
5. Simpson (43)
6. Summerfield (36)
7. Family Christian (30)
8. First Baptist Christian (26)
9. Starks (21)
T10. Phoenix (17)
T10. Epps (17)
12. Evans (16)
13. Hicks (14)
14. Pleasant Hill (10)
15. South Cameron (8)
T16. Johnson Bayou (4)
T16. Louisiana School for the Deaf (4)
18. Kilbourne (2)
Discus
1. Cali Wedgeworth, Hornbeck (93-10)
2. Aessiah Herrington, Epps (89-09)
3. Danzey Forehand, Hornbeck (86-00)
High Jump
1. Reagan Clutter, Simpson (4-10.00)
2. Jordan Allen, Gibsland-Coleman (4-08.00)
3. Blaine Picou, Hackberry (4-06.00)
Javelin
1. Angelle Delcambre, Hackberry (113-04)
2. Reagan Veronie, South Cameron (110-04)
3. Faith Cauthron, Reeves (96-02)
Long Jump
1. Ke'Honesty Williams, Gibsland-Coleman (17-00.75)
2. Reagan Clutter, Simpson (15-11.00)
3. Aniya Graham, Phoenix (15-06.75)
Pole Vault
1. Ramsie Racca, Hackberry (6-06.00)
2. Maddison Ford, Reeves (6-00.00)
3. Kyndal Gill, Reeves (5-06.00)
Shot Put
1. Faith Cauthron, Reeves (29-07.50)
2. Aessiah Herrington, Epps (29-03.75)
3. Hannah Mitchell, Hornbeck (29-02.50)
Triple Jump
1. Samora Sampson, Gibsland-Coleman (35-03.00)
2. Baleigh Haulcy, Gibsland-Coleman (32-09.00)
3. Olivia Edwards, Simpson (32-06.25)
4x100m Relay
1. Gibsland-Coleman (53.79)
2. Phoenix (54.75)
3. Family Christian (53.79)
4x200m Relay
1. Summerfield (1:53.83)
2. Pleasant Hill (1:59.49)
3. Reeves (1:59.51)
4x400m Relay
1. Hornbeck (4:42.65)
2. Reeves (4:45.49)
3. Starks (4:46.84)
1600m Run
1. Dakota Miller, Simpson (5:51.11)
2. Peyton Moschell, First Baptist Christian (6:05.13)
3. Reese Jeane, Evans (6:16.06)
100m Hurdles
1. Samora Sampson, Gibsland-Coleman (16.97)
2. Shaniya Martin, Summerfield (17.13)
3. Hazel Heffron, Starks (18.63)
800m Run
1. Hannah Dahlhoff, Hornbeck (2:34.22)
2. Sophie Bruchhaus, Reeves (2:35.80)
3. Kayleigh Park, Hornbeck (2:36.82)
400m Dash
1. Hannah Dahlhoff, Hornbeck (1:05.84)
2. Sydni Stewart, First Baptist Christian (1:06.52)
3. Hope Cauthron, Reeves (1:06.72)
300m Hurdles
1. Samora Sampson, Gibsland-Coleman (50.28)
2. Angelle Delcambre, Hackberry (53.01)
3. Jordan Allen, Gibsland-Coleman (54.19)
100m Dash
1. Ke'Honesty Williams, Gibsland-Coleman (13.09)
2. Hope Cauthron, Reeves (13.24)
3. Reese Stephens, Hicks (13.27)
200m Dash
1. Ke'Honesty Williams, Gibsland-Coleman (27.14)
2. Reese Stephens, Hicks (27.70)
3. Hope Cauthron, Reeves (28.23)
3200m Run
1. Reese Jeane, Evans (13:21.30)
2. Kayleigh Park, Hornbeck (12:21.90)
3. Sydni Boudreaux, Hackberry (13:37.70)