Post by TheFireman89 on Mar 4, 2023 19:10:26 GMT -6
Boys Cross Country
D1: Jesuit
D2: Teurlings Catholic
D3: Parkview Baptist
D4: Episcopal of Acadiana
D5: Christ Episcopal
Girls Cross Country
D1: St. Joseph's (BR)
D2: Vandebilt Catholic
D3: Episcopal
D4: St. Thomas Aquinas
D5: Christ Episcopal
Football
D1 NS: Destrehan
D2 NS: Lutcher
D3 NS: Many
D4 NS: Oak Grove
D1 S: John Curtis
D2 S: St. Thomas More
D3 S: St. Charles
D4 S: Ouachita Christian
Volleyball
D1: Dominican
D2: St. Thomas More
D3: Dunham
D4: Newman
D5: Country Day (MP)
Boys Swimming
D1: Jesuit
D2: Holy Cross
D3: E.D. White
D4: Pope John Paul II
Girls Swimming
D1: St. Joseph's (BR)
D2: St. Scholastica
D3: E.D. White
D4: Episcopal of Acadiana
Boys Indoor Track
D1: Scotlandville
D2: Mansfield
Girls Indoor Track
D1: Scotlandville
D2: Episcopal
Boys Soccer
D1: St. Paul's
D2: St. Thomas More
D3: Willow
D4: Episcopal
Girls Soccer
D1: St. Joseph's (BR)
D2: St. Thomas More
D3: Parkview Baptist
D4: Newman
Wrestling
D1: Jesuit
D2: Teurlings Catholic
D3: Archbishop Shaw
Girls Basketball
D1 NS: Parkway
D2 NS: Wossman
D3 NS: Rosepine
D4 NS: Oakdale
D5 NS: Hathaway
D1 S: Lafayette
D2 S: Lafayette Christian
D3 S: Parkview Baptist
D4 S: Northwood-Lena
D5 S: Oak Hill
Boys Basketball
D1 NS: Ponchatoula
D2 NS: Bossier
D3 NS: Port Allen
D4 NS: North Central
D5 NS: Zwolle
D1 S: Catholic (BR)
D2 S: G.W. Carver
D3 S: Newman
D4 S: Northwood-Lena
D5 S: Avoyelles Charter
Girls Indoor Track
D1: Scotlandville
D2: Episcopal
Boys Indoor Track
D1: Scotlandville
D2: Mansfield
Boys Powerlifting
D1: St. Paul's
D2: St. Michael
D3: Church Point
D4: Many
D5: Ascension Catholic
Girls Powerlifting
D1: West Monroe
D2: Lutcher
D3: Port Allen
D4: D'Arbonne Woods
D5: Cedar Creek
Softball
D1 NS: St. Amant
D2 NS: North DeSoto
D3 NS: Kaplan
D4 NS: French Settlement
D5 NS: Converse
D1 S: St. Thomas More
D2 S: Buckeye
D3 S: Calvary Baptist
D4 S: Riverside Academy
D5 S: Claiborne Christian
Boys Golf
D1: C.E. Byrd
D2: St. Louis
D3: Ascension Episcopal
D4: Episcopal of Acadiana
Girls Golf
D1: Barbe
D2: Ursuline Academy
Boys Bowling
Brother Martin
Girls Bowling
Dutchtown
Boys Gymnastics
Baton Rouge
Girls Gymnastics
Dutchtown
Boys Tennis
D1: St. Paul's
D2: Neville
D3: St. Louis
D4: Christ Episcopal
Girls Tennis
D1: St. Joseph's (BR)
D2: Willow
D3: Newman
D4: Louise McGehee
Boys Outdoor Track
5A: Catholic (BR)
4A: Westgate
3A: Wossman
2A: Mansfield
1A: Ouachita Christian
B: Episcopal of Acadiana
C: Gibsland-Coleman
Girls Outdoor Track
5A: Scotlandville
4A: Huntington
3A: St. Louis
2A: Episcopal
1A: Louise McGehee
B: Christ Episcopal
C: Reeves
Baseball
D1 NS: Barbe
D2 NS: Iowa
D3 NS: Berwick
D4 NS: Oak Grove
D5 NS: Pitkin
D1 S: Jesuit
D2 S: E.D. White
D3 S: St. Charles
D4 S: Ouachita Christian
D5 S: Avoyelles Charter
D1: Jesuit
D2: Teurlings Catholic
D3: Parkview Baptist
D4: Episcopal of Acadiana
D5: Christ Episcopal
Girls Cross Country
D1: St. Joseph's (BR)
D2: Vandebilt Catholic
D3: Episcopal
D4: St. Thomas Aquinas
D5: Christ Episcopal
Football
D1 NS: Destrehan
D2 NS: Lutcher
D3 NS: Many
D4 NS: Oak Grove
D1 S: John Curtis
D2 S: St. Thomas More
D3 S: St. Charles
D4 S: Ouachita Christian
Volleyball
D1: Dominican
D2: St. Thomas More
D3: Dunham
D4: Newman
D5: Country Day (MP)
Boys Swimming
D1: Jesuit
D2: Holy Cross
D3: E.D. White
D4: Pope John Paul II
Girls Swimming
D1: St. Joseph's (BR)
D2: St. Scholastica
D3: E.D. White
D4: Episcopal of Acadiana
Boys Indoor Track
D1: Scotlandville
D2: Mansfield
Girls Indoor Track
D1: Scotlandville
D2: Episcopal
Boys Soccer
D1: St. Paul's
D2: St. Thomas More
D3: Willow
D4: Episcopal
Girls Soccer
D1: St. Joseph's (BR)
D2: St. Thomas More
D3: Parkview Baptist
D4: Newman
Wrestling
D1: Jesuit
D2: Teurlings Catholic
D3: Archbishop Shaw
Girls Basketball
D1 NS: Parkway
D2 NS: Wossman
D3 NS: Rosepine
D4 NS: Oakdale
D5 NS: Hathaway
D1 S: Lafayette
D2 S: Lafayette Christian
D3 S: Parkview Baptist
D4 S: Northwood-Lena
D5 S: Oak Hill
Boys Basketball
D1 NS: Ponchatoula
D2 NS: Bossier
D3 NS: Port Allen
D4 NS: North Central
D5 NS: Zwolle
D1 S: Catholic (BR)
D2 S: G.W. Carver
D3 S: Newman
D4 S: Northwood-Lena
D5 S: Avoyelles Charter
Girls Indoor Track
D1: Scotlandville
D2: Episcopal
Boys Indoor Track
D1: Scotlandville
D2: Mansfield
Boys Powerlifting
D1: St. Paul's
D2: St. Michael
D3: Church Point
D4: Many
D5: Ascension Catholic
Girls Powerlifting
D1: West Monroe
D2: Lutcher
D3: Port Allen
D4: D'Arbonne Woods
D5: Cedar Creek
Softball
D1 NS: St. Amant
D2 NS: North DeSoto
D3 NS: Kaplan
D4 NS: French Settlement
D5 NS: Converse
D1 S: St. Thomas More
D2 S: Buckeye
D3 S: Calvary Baptist
D4 S: Riverside Academy
D5 S: Claiborne Christian
Boys Golf
D1: C.E. Byrd
D2: St. Louis
D3: Ascension Episcopal
D4: Episcopal of Acadiana
Girls Golf
D1: Barbe
D2: Ursuline Academy
Boys Bowling
Brother Martin
Girls Bowling
Dutchtown
Boys Gymnastics
Baton Rouge
Girls Gymnastics
Dutchtown
Boys Tennis
D1: St. Paul's
D2: Neville
D3: St. Louis
D4: Christ Episcopal
Girls Tennis
D1: St. Joseph's (BR)
D2: Willow
D3: Newman
D4: Louise McGehee
Boys Outdoor Track
5A: Catholic (BR)
4A: Westgate
3A: Wossman
2A: Mansfield
1A: Ouachita Christian
B: Episcopal of Acadiana
C: Gibsland-Coleman
Girls Outdoor Track
5A: Scotlandville
4A: Huntington
3A: St. Louis
2A: Episcopal
1A: Louise McGehee
B: Christ Episcopal
C: Reeves
Baseball
D1 NS: Barbe
D2 NS: Iowa
D3 NS: Berwick
D4 NS: Oak Grove
D5 NS: Pitkin
D1 S: Jesuit
D2 S: E.D. White
D3 S: St. Charles
D4 S: Ouachita Christian
D5 S: Avoyelles Charter